SZANOWNI PAŃSTWO
Uprzejmie zapraszamy osoby zgłoszone na praktyczne warsztaty w ramach projektu nr POWR.03.05.00-00-A059/20, pt. „UTHRad – dostępny dla wszystkich” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością”
Szkolenie odbędzie się stacjonarnie na jednym z budynków UTH. Uprzejmie informujemy, iż zespoły zostaną utworzone po skompletowaniu listy uczestników. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu szkolenia, terminów, godzin szkoleń zostaną Państwu wysłane za pośrednictwem poczty elektronicznej.
W ramach zadania zaplanowano 2 grupy szkoleniowe z limitem 45 uczestników. Łącznie 90 uczestników.
Harmonogram szkolenia:
11.10.2023 rok
- I Grupa – 9:00 – 12:00
- II Grupa 12:30 -15:30
Informacja dla uczestników szkolenia
Cele: Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników szkolenia z barierami psychologicznymi jaki i fizjologicznymi osób niepełnosprawnych i zaznajomienie ich z instrukcjami dotyczącymi ewakuacji osób niepełnosprawnych. Szkolenie jest wzbogacone o praktyczne elementy z zastosowaniem różnorodnych rekwizytów. Dodatkowo uczestnicy szkolenia na własnej skórze będą mogli doświadczyć jak wygląda ewakuacja osób niesłyszących oraz niewidomych. Ponadto szkolenie zawiera elementy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zastosowanie technik improwizacji i symulacji ma na celu zrozumienie potrzeb i poprawienie jakości bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych. Nabyte narzędzia komunikacji umożliwią uczestnikom udzielenie niezbędnego wsparcia psychologicznego oraz podjęcia prawidłowych działań w sytuacji zagrożenia. Ramowy program:
- Zaznajomienie z barierami i zastosowanie technik psychologicznych z podziałem na poszczególne niepełnosprawności.
- Niepełnosprawność wzroku.
- Niepełnosprawność słuchu.
- Spektrum autyzmu.
- Zaburzanie psychiczne.
- Niepełnosprawności ze względu na narząd ruchu.
- Zapoznanie z procedurami dotyczącymi ewakuacji osób niepełnosprawnych.
- Przeprowadzenie praktycznej ewakuacji z elementami pierwszej pomocy przy zastosowaniu technik symulacji i improwizacji.
Grupa docelowa: Szkolenia w ramach tego bloku skierowane jest do kadry kierowniczej oraz osób odpowiedzialnych za ewakuację i udzielanie pierwszej pomocy na URad.